Skip to content

بلوک

امتیازهای بلوک شرکت بپتا:

  • تحویل سفارش به صورت انبوه در اسرع وقت
  • یک طرف بسته
  • سرعت اجرای بالا
  • ارزش ماسه ای بالا
  • مقاوم در برابر اتش سوزی
  • تولید به صورت فشاری و ویبره ای
  • تولید در شرایط ایده ال کارگاهی با انجام آزمایشات مداوم برای کنترل کیفیت
  • تحویل بلوک به شرط کمپوس
بلوک

بلوک چیست؟

بلوک (Block) یا بلوک سیمانی ماده ای است که در ساخت و ساز به کار رفته و از ترکیب آب، سیمان، شن و ماسه و سنگ دانه های مناسب تشکیل می شود. و در انواع اشکالی چون توخالی، توپر، باربر و غیر باربر و آجر بتنی می باشد که در محیطی مناسب با متراکم کردن مواد تشکیل دهنده و لرزاندن آن ها درست می شود.

بلوک های سیمانی در ساخت و ساز در مواردی نظیر سقف های تیرچه بلوک، تیغه های جدا کننده، دیوار های داخلی و خارجی به کار می رود. همچنین برای جداول خیابان ها، پیاده رو ها و فرش کردن کف ها نیز به کار می رود. از مزیت های اصلی استفاده از آجرهای بتنی صرفه جویی در زمان اجرا، حمل و نقل آسان و عایق بودن نسبت به حرارت و صوت به دلیل داشتن حباب هایی در درون خود می باشد.

برای آشنایی با سقف بتنی پیش تنیده، از صفحه محصول هالوکور وبسایت شرکت بپتا دیدن نمایید.

بلوک سبک

بلوک سبک نوعی از آجر بتنی است که با تزریق کردن هوا به داخل بتن آن به هنگام درست کردن با سیمان و ماسه به دست می آید و چگالی آن ها کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. بلوک های سبک در مقایسه با مصالح قدیمی مزایای زیادی همچون امکان استفاده از آن در شرایط مختلف آب و هوایی، جایگزینی آن با آجر در ساختمان سازی و کاهش هزینه و کف سازی ساختمان ها می باشد. این بلوک ها به دلیل داشتن حالت اسفنجی و منفذ دار بودنشان، در برابر صوت و حرارت عایق بوده و همچنین در مقابل زلزله تلفات را کاهش می دهد.

انواع بلوک

بلوک ها بسته به وزنشان در انواع مختلفی درست می شوند و در حالتی کلی به دو دسته معمولی و سبک تقسیم بندی می شوند که بلوک های سبک نسبت به بلوک معمولی وزن کمتری داشته و عایق بهتری نیز می باشند. بلوک های سبک معمولا وزن کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب داشته و بلوک های معمولی وزنشان در حدود ۲۰۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب می باشد.

بلوک های سبک معمولا از پوکه های معدنی و پوکه های ساختگی درست می شوند و با اینکه وزن کمتری نسبت به بلوک های معمولی دارند اما مقاومتشان تفاوت آنچنانی با آن ها ندارد. طبق استاندارد ملی ایران به بلوک هایی که چگالی آن ها کمتر از ۱۷۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب باشد بلوک استاندارد گفته می شود.

انواع بلوک سبک

بلوک های سبک به صورت بلوک های لیپر، هبلکس، AAC، ساختمانی شامل سه جداره، گازی، صنعتی یا لیکا تقسیم بندی می شوند.

ابعاد بلوک سیمانی

بلوک های سیمانی طبق استاندارد شماره ۷۰ ایران، در ابعاد ۲۰*۳۰*۴۰، ۲۰*۲۰*۴۰ و ۲۰*۱۰*۴۰ تولید می شوند.

بلوک لیکا یا بلوک سبک صنعتی

بلوک لیکا با ترکیب کردن دانه های سبک، سیمان و آب تشکیل شده و به منظور کاهش وزن در تولید آن از دانه های طبیعی بتن استفاده نمی شود. وزن بلوک های صنعتی یا لیکا معمولا کمتر از ۱۱۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب می باشد. این بلوک های خاصیت های ضد حریق و عایقی دارد و در ساخت دیوار های خارجی، نما، جدا کننده و سقف های سبک به کار می رود.

بلوک سیمانی سبک

بلوک های سبک سیمانی به چهار دسته کلی تقسیم بندی می شوند. این دسته بندی بر اساس چگالی هریک از آن ها می باشد. چگالی بلوک های سیمانی رده یک بعد از خشک شدن در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب، رده دو در حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب، رده سه در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب و رده چهار بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد.

با در نظر گرفتن انواع بلوک های سبک سیمانی، بلوک نیمه سبک هم به بلوک هایی گفته می شود که چگالی آن ها در حدود ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشند. از مهمترین ویژگی های این بلوک ها داشتن مقاومت فشاری کمترنسببت به بلوک های باربر می باشند.

برای آشنایی با بتن پیش تنیده به بخش مقالات وبسایت شرکت بپتا مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس

شرکت سازه بتن پیش تنیده امروز (بپتا)
تولید کننده قطعات بتنی پیش تنیده ، پیش ساخته و بتن آماده

آدرس : ارومیه ، کیلومتر 5/5 جاده سرو
شماره تماس : 2-32764991-044
مدیر فروش : 2354 189 0914
ایمیل : [email protected]

هیچ دیدگاهی تا کنون ثبت نشده است !


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *