Skip to content

خم و باز کردن میلگرد تیرچه پیش تنیده

خم و باز کردن میلگرد تیرچه پیش تنیده

خم و باز کردن میلگرد تیرچه پیش تنیده

تیرچه پیش تنیده یکی از مهم‌ ترین تجهیزات ساختمانی است که نقش مهمی در بالا بردن سرعت عملیات اجرایی و افزایش تحمل تنش های فشاری دارد. در حال حاضر خم و باز کردن میلگرد تیرچه پیش تنیده برای ارزیابی میزان شکل پذیری میلگردهای کششی در محل جوشکاری انجام می‌ شوند؛ این کار می‌ تواند به تعیین کیفیت و ماندگاری تیرچه‌ ها کمک کند. در آزمایش خم و باز کردن میلگرد تیرچه پیش تنیده به اندازه 90 درجه، نباید هیچگونه ترک خوردگی و بریدگی در محل جوش اتفاق بیفتد.

آزمایش تیرچه پیش تنیده

تیرچه پیش تنیده به عنوان یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی در کشور ایران شناخته می‌ شود، بسیاری از مهندسین و صاحبان پروژه به منظور بررسی سیستم تیرچه پیش تنیده اقدام به آزمایش آن می‌ کنند. این کار می‌ تواند نقش مهمی در کاهش مصرف مصالح ساختمانی و کاهش آلودگی‌ های محیط داشته باشد. 

علاوه بر این، میزان تحمل آن در برابر وزن ساختمان و کیفیت و ماندگاری آن را نیز تعیین می کند. در حال حاضر انجام آزمایش‌ های تیرچه پیش تنیده باعث تعیین دوام تیرچه‌ ها در برابر وزن سازه و بررسی استحکام آن‌ها می‌ شود؛ تیرچه‌ها باید مناسب با نوع و تعداد طبقات ساختمان انتخاب شوند.

آزمایش مصالح تیرچه پیش تنیده

در آزمایش مصالح تیرچه پیش تنیده، برای بررسی میزان تاثیر جوشکاری روی فولاد، تیرچه و میلگرد مورد نظر باید دارای یک گره جوش در وسط باشد که در زمان خم کردن میله، گره جوش به طرف بیرون فلکه و در وسط انحنا قرار بگیرد. در این آزمایش، دمای میلگردهای آزمایش شده نباید کمتر از 5- درجه سانتیگراد باشد؛ علاوه بر این، میله‌ ها باید به اندازه 90 درجه خم شوند تا کیفیت و استحکام آن‌ها به طور دقیق بررسی شود. 

در نظر داشته باشید در آزمایش مصالح سازه پیش تنیده، از سیم‌ های فولادی به قطر 5 میلیمتر استفاده می‌ کنند. آزمایش صحیح و اصولی مصالح تیرچه پیش تنیده، باعث کاهش قابل ملاحظه‌ای در حجم بتن و افزایش عمر و ماندگاری سازه‌ های ساختمانی می‌ شود.

آزمایش تیرچه پیش تنیده

نکات مهم هنگام آزمایش

هنگام آزمایش تیرچه پیش تنیده بهتر است به نکات مهم زیر توجه کنید:

  1. پس از نصب این تیرچه‌ ها باید به مدت یک هفته استراحت داشته باشند تا مقاومت اولیه آن‌ها مشخص شود.
  2. باید از تیرچه پیش تنیده مناسب و استاندارد بر اساس ابعاد و متراژ سقف ساختمان استفاده شود.
  3. میلگرد و تیرچه پیش تنیده باید در فواصل استاندارد و مناسب از یکدیگر قرار بگیرند.
  4. هنگام آزمایش و نصب باید به ضخامت تیرچه و اندازه آن‌ها توجه کرد.
  5. به ضریب ارتجاعی آن توجه شده و بهترین نوع آن برای تنش های بالا خریداری شود.

به منظور خرید انواع بتن پیش تنیده آماده، با کیفیت بالا می‌ توانید از طریق مجموعه بپتا اقدام کنید، شرکت سازه بتن پیش تنیده امروز (بپتا) انواع قطعات بتنی آماده را با استفاده از نیروی ماهر و جوان تولید کرده و برای ساخت انواع سازه‌ های مستحکم در اختیار افراد متقاضی قرار می‌ دهد.

آزمایش مصالح تیرچه پیش تنیده

سوالات متداول

مزایای تیرچه پیش تنیده چیست؟

سازه‌ های پیش تنیده مقاومت زیادی در برابر زنگ زدن دارند، علاوه بر این می‌ توان از آن‌ها برای ساختمان‌ های بزرگ و چند طبقه به منظور افزایش استحکام و بالا رفتن سختی سازه استفاده کرد.

برای تولید تیرچه پیش تنیده از چه لوازمی استفاده می‌ شود؟ 

به منظور ساخت این سازه‌ ها از تجهیزات مختلفی از جمله قالب‌ های مخصوص، ویبراتور لرزاننده، تکیه‌ گاه و بستر مخصوص، جک مخصوص، پمپ هیدرولیک و… استفاده می‌ شود.

هزینه خرید و نصب سازه پیش تنیده چقدر است؟

هزینه خرید و نصب این سازه‌ ها به موارد مختلفی مانند ضخامت، کیفیت فولاد، حجم تیرچه و برند سازنده بستگی دارد؛ این سازه‌ ها در کنار داشتن کارایی منحصر به فرد، قیمت منصفانه و مناسبی دارند.

اطلاعات تماس

شرکت سازه بتن پیش تنیده امروز (بپتا)
تولید کننده قطعات بتنی پیش تنیده ، پیش ساخته و بتن آماده

آدرس : ارومیه ، کیلومتر 5/5 جاده سرو

شماره تماس : 2-32764991-044

مدیر فروش : 2354 189 0914

ایمیل : info@bpta.ir

جهت ارتباط با کارشناسان ما و اطلاعات در مورد این محصول، فرم زیر را پر کنید

هنوز نظری وجود ندارد، اولین نفر باشید.


وارد کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *